Dla kandydatów

Dlaczego warto u nas studiować?Jak zostać studentem?Ważne datyFAQ
Zapraszamy na studia! reftekGeofizyka w Geologii to nowatorski kierunek utworzony przez Wydział Fizyki i Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczona kadra zaznajomi studentów tego kierunku zarówno z podstawami fizyki i matematyki jak i geologii i planetologii. Każdy student kończący I stopień tego kierunku będzie posiadał wiedzę z zakresu geofizyki i planetologii, umożliwiającą podjęcie stażu zarówno w placówkach badawczych jak i firmach geofizycznych. W tym momencie istnieje kilka uczelni w Polsce uczących swoich studentów geofizyki, jednak żadna z nich nie daje możliwości studiowania planetologii. U nas decyzję o tym czy interesuje Cie bardziej Ziemia czy dalsze ciała niebieskie podejmujesz dopiero po ukończeniu studiów I stopnia. Dzięki temu możesz poznać podstawy matematyczne, fizyczne, astronomiczne i geologii. Naszym studentom staramy się zapewnić indywidualne podejście do interesujących ich zagadnień, możliwość pracy w grupach badawczych i różnego rodzaju projektach już od pierwszego roku. Wierzymy, że dzięki temu nasi studenci będą przygotowani merytorycznie oraz będą mieli niezbędne doświadczenie umożliwiające im start na rynku pracy.
Jeśli jesteś zainteresowany studiowaniem na kierunku Geofizyka w Geologii zapraszamy do zapoznania się z zasadami rekrutacji na  IRK oraz tutaj. To prawda, że na początku wymagamy dużo ale również dużo oferujemy w zamian. Pamiętaj, rekrutacja w systemie IRK rusza już trwa, więc nie przegap swojej okazji!
5 czerwca 2017 – początek rejestracji w systemie IRK.

Jeśli po I turze będą jeszcze miejsca to możliwa jest 2 tura

FAQ – najczęściej zadawane pytania
Co to jest geofizyka?
Geofizyka bada i wykorzystuje praktycznie zjawiska fizyczne zachodzące na Ziemi. Badania geofizyczne obejmują zagadnienia o przeróżnej skali, począwszy od analiz gruntów, na których stawiane są budynki, poprzez rozpoznawanie budowy geologicznej Polski, aż po budowę wewnętrzną całej planety. Sztuczne satelity pozwalają spojrzeć na Ziemię z nowego punktu widzenia. W epoce eksploracji Kosmosu doświadczenia wyniesione z badań naszej planety są wykorzystywane w badaniach innych planet, księżyców i komet, gdzie zupełnie odmiennym środowiskiem rządzą te same prawa fizyki.
Dlaczego GWG, a nie po prostu geologia lub fizyka?
Każdy kierunek ma swoją specyfikę. Jeśli pasjonujesz się minerałami lub dinozaurami, wybierz geologię. Jeśli pociąga Cię fizyka kwantowa lub odległe systemy gwiezdne, lepsza będzie fizyka czy astronomia. GEOFIZYKA W GEOLOGII łączy solidną wiedzę o geologii w skali mikro i makro, z niezbędną do głębszego zrozumienia procesów fizyką – bez obciążania umysłu systematyką cząstek elementarnych czy nazwami czterech tysięcy minerałów.
Gdzie odbywają się zajęcia?
Większość zajęć odbywać się będzie na terenie kampusu Ochota, gdzie mieszczą się Wydział Geologii i Wydział Fizyki, a także akademiki, zatem nie trzeba będzie dużo jeździć po Warszawie. Kampus jest dobrze skomunikowany z resztą miasta, dojeżdżają do niego tramwaje i autobusy, a metro jest w zasięgu przyjemnego spaceru przez park Pole Mokotowskie. Wzdłuż ulicy Banacha przebiega także wygodna ścieżka rowerowa.
Gdzie mogę pracować po GWG?
Możliwości jest naprawdę dużo! Nasze studia przygotowują do pracy zarówno w firmach komercyjnych jak i w jednostkach naukowych. Absolwent GWG nie tylko patrzy okiem geologa, ale posiada także solidną wiedzę fizyczno-matematyczną, cenioną przez pracodawców – nie tylko w bezpośrednio związanych dziedzinach.
Co zdawać na maturze?
Zgodnie z obowiązującymi zasadami, przy rekrutacji bierzemy pod uwagę wyniki przedmiotów maturalnych. Największą wagę będą miały matematyka (najlepiej na poziomie rozszerzonym, wynik uzyskany przy zdawaniu tylko na poziomie podstawowym mnożymy przez 0,6) oraz fizyka (na poziomie rozszerzonym). Jeśli jednak jesteś laureatem lub finalistą olimpiady z matematyki, fizyki, astronomii lub informatyki (na szczeblu centralnym), albo laureatem polskich eliminacji Konkursu Młodych Naukowców Unii Europejskiej, to na dzień dobry dostajesz od nas maksymalną liczbę punktów! Szczegółowe zasady rekrutacji znajdziesz pod tym adresem, na stronie 160 dokumentu.
Czy można przenieść się na GWG?
Oczywiście można przenieść się na GWG z geologii lub fizyki, choć na ogół wiąże się to z koniecznością uzupełnienia różnych przedmiotów. Każdego roku zostawiamy miejsce dla dwojga studentów, którzy chcieliby do nas dołączyć, o ile tylko zaliczą pierwszy rok studiów na swoim wcześniejszym kierunku.
Czy będą studia magisterskie z GWG?
Będą! Są zatwierdzone, ale jeszcze nie uruchomione

Masz więcej pytań?
Skontaktuj się z dziekanatem Wydziału Fizyki