Trwa Festiwal Nauki 2020

Logo Festiwalu Nauki

Od poniedziałku (21 września) do soboty (26 września 2020) trwa Festiwal Nauki na Wydziale Fizyki UW. W tym roku – ze względu na sytuację epidemiologiczną – całe wydarzenie przeniesione zostało do Internetu i odbywa się w formie online.

Podczas pokazów, zobaczyć będzie można prezentacje – między innymi – absolwentów kierunku Geofizyka w Geologii – członków Koła Naukowego Geofizyki UW – którzy przygotowali dwa pokazy na tegoroczny Festiwal. Premiera nagranych przez studentów filmików odbędzie się 24 września 2020 o godzinie 10:00 (pokaz „Fizyka wnętrza Ziemi”) oraz o godzinie 11:00 (pokaz „Magnetyzm ziemski”). Celem studentów jest zainteresowanie młodszych uczestników wydarzenia naukami o Ziemi. Podczas prezentacji będzie można poznać odpowiedzi na pytania takie jak „Skąd wiemy, że jądro zewnętrzne Ziemi znajduje się w stanie płynnym?”, „Jak powstają trzęsienia Ziemi i czym są fale sejsmiczne?”, „Jakie procesy zachodzą we wnętrzu naszej planety?” oraz dowiedzieć się jakie mechanizmy powodują powstawanie ziemskiego pola magnetycznego i dlaczego ma ono dla nas tak wielkie znaczenie.

Zapraszamy serdecznie na wykłady i pokazy, nie tylko te przygotowane przez naszych absolwentów, ale także innych organizatorów imprezy. Więcej na temat programu Festiwalu Nauki znaleźć można TUTAJ.