Obrona Mikołaja Zawadzkiego

Fot.: Mikołaj Zawadzki opowiadający o magnetyzmie ziemskim, autor zdjęcia: Helena Ciechowska

Z radością informujemy, że obronił się kolejny student kierunku Geofizyka w Geologii. Obrona odbyła się dnia 7 września 2020 roku o godzinie 10. Status licencjata nadany został Mikołajowi Zawadzkiemu – wiceprezesowi Koła Naukowego Geofizyki UW. Mikołaj planuję kontynuację nauki na Wydziale Fizyki UW, w ramach studiów magisterskich na kierunku Fizyka.

Promotorami pracy licencjackiej naszego absolwenta był prof. Marek Grad oraz dr hab. Radosław Mieszkowski. Praca Mikołaja Zawadzkiego opisuje historyczne badania deklinacji magnetycznej, wykonywane między innymi przez Heweliusza oraz Halleya. . Zwrócono także uwagę na analogiczne pomiary wykonane w podobnym okresie w Londynie między innymi przez Henry’ego Gellibranda oraz Edmunda Guntera. Przeprowadzona przez absolwenta analiza, uznana została za dobry wstęp do kolejnych badań dotyczących historii badań deklinacji magnetycznej i przebiegu zmian ziemskiego pola magnetycznego. Praca nosi tytuł: „Zmiany wiekowe deklinacji magnetycznej w Gdańsku”. Przez recenzenta – prof. dr. hab. Leszka Czechowskiego oceniona została na ocenę bardzo dobrą.

Serdecznie gratulujemy obrony oraz życzymy sukcesów na dalszej drodze naukowej.