Fizyka litosfery, studia II stopnia na Wydziale Fizyki UW

Wybrana powierzchnia ekwipotencjalna na komecie  67P/Czuriumow-Gierasimienko. Obliczenia L. Czechowskiego. Jak widać, przy tym poziomie wody, byłyby dwa kontynenty :-). Niestety woda w próżni nie jest stabilna; albo wrze, albo zamarza. Lód może dodatkowo sublimować.

W najbliższym roku (2019/2010) studiować fizykę litosfery na II stopniu na Wydziale Fizyki UW można, wybierając indywidualny tok studiów. W jej ramy wchodzą nauki o wnętrzu Ziemi (np. sejsmologia, tektonika, budowa wnętrza Ziemi), a także nauka o ciałach Układu Słonecznego (planety, komety, księżyce itp) . Natomiast w roku 2020/2021 powinna być uruchomiona fizyka litosfery (lub geofizyka) jako specjalizacja w ramach fizyki (po polsku).
Zapraszamy, studiuj z nami