Seminarium

Erupcja wulkanu Anak Krakatau, litografia z 1888 roku, Źródło: Wikipedia

Już jutro studenci naszego kierunku zaprezentują na Seminarium Fizyki Litosfery i Planetologii swoje prace licencjackie oraz projekt studencki. Przedstawione tematy obejmą erupcji wulkanu Krakatau i powstałe w jej wyniku fale tsunami, historyczne pomiary deklinacji magnetycznej prowadzone przez Heweliusza, a także lokalizacje oraz określenie czasu eksplozji bolidu, która miała miejsce 31 października 2015 roku.

O erupcji Krakatau i falach tsunami opowie Maciej Karasewicz, kolejną prezentację (na temat deklinacji magnetycznej) wygłosi Mikołaj Zawadzki, a ostatnią, związaną z eksplozją bolidu, Helena Ciechowska.

Pierwsze dwie prezentacje są pracami licencjackimi, natomiast ostatnia jest efektem zespołowego projektu studenckiego prowadzonego wspólnie przez Helenę Ciechowską, Aleksandrę Fronczak, Macieja Karasewicza, Klaudię Mocek i Mikołaja Zawadzkiego, pod opieką prof. Marka Grada.

Seminarium rozpocznie się o godzinie 9:30 w sali B4.58, w Instytucie Geofizyki UW, przy ul. Pasteura 5. Więcej informacji na temat lokalizacji sali można znaleźć pod linkiem.