EGU 2017 c.d.

Rolę asystentów na kongresie pełniły m.in. Nastia Bendiukova i Ola Fronczak, studentki Geofizyki w Geologii.

Na EGU, jak na innych kongresach, od rana odbywają się sesje poświęcone różnym tematom. Po południu centrum dyskusji przenosi się na sale, gdzie wystawione są postery. To tutaj mają miejsce najważniejsze dyskusje aż do wieczora. Nasz Zakład Fizyki Litosfery przestawił 6 prezentacji w różnej formie, na tematy ziemskie jak i o innych ciałach niebieskich.

Oczywiście konferencja, oprócz okazji do naukowych dyskusji, była okazją do spotkań pomiędzy naukowcami z różnych ośrodków, a także spotkań z naszymi byłymi studentami.

Ważną rolę pełnią asystenci kongresowi, często studenci lub doktoranci z różnych krajów. Oni zapewniają pomoc w sprawnym przeprowadzeniu konferencji, pomagają na salach konferencyjnych, udzielają informacji i służą pomocą w różnych sprawach.

2 Comments

1. Fajne studia skoro juz studentów biorą i im płacą 🙂 Szkoda, że nie mam talentu do ścisłych. Zresztą już dzieci i męża mam na wychowaniu :-). Buźka dla was!