EGU 2017 c.d.

Rolę asystentów na kongresie pełniły m.in. Nastia Bendiukova i Ola Fronczak, studentki Geofizyki w Geologii.

Na EGU, jak na innych kongresach, od rana odbywają się sesje poświęcone różnym tematom. Po południu centrum dyskusji przenosi się na sale, gdzie wystawione są postery. To tutaj mają miejsce najważniejsze dyskusje aż do wieczora. Nasz Zakład Fizyki Litosfery przestawił 6 prezentacji w różnej formie, na tematy ziemskie jak i o innych ciałach niebieskich.

Oczywiście konferencja, oprócz okazji do naukowych dyskusji, była okazją do spotkań pomiędzy naukowcami z różnych ośrodków, a także spotkań z naszymi byłymi studentami.

Ważną rolę pełnią asystenci kongresowi, często studenci lub doktoranci z różnych krajów. Oni zapewniają pomoc w sprawnym przeprowadzeniu konferencji, pomagają na salach konferencyjnych, udzielają informacji i służą pomocą w różnych sprawach.

EGU 2017

Centrum kongresowe we Wiedniu, gdzie corocznie maja miejsce kongresy EGU. Ostatnia zmiana, to przykrycie dachem miejsca przed wejściem.

Największy zjazd geofizyków w Europie zakończył się kilka dni temu. Trochę statystyki: udział wzięło 14 231 naukowców i 4229 studentów z 108 krajów. Wygłoszono 4882 ustnych referatów i przestawiono 9611 referatów w postaci plakatów (i towarzyszących im dyskusji) oraz 1094 w formie PICO (czyli króciutkiego referatu ustnego i posteru elektronicznego). Aby dojechać, uczestnicy musieli przejechać łącznie 40 018 312 km (czyli mniej więcej jak odległość z Ziemi na Wenus 🙂 ). Niestety, zużyto na to co najmniej kilka tysięcy ton paliwa.