Wykłady dla szkół

Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i władze Miasta Stołecznego Warszawy prowadzą akcję „Wykłady dla szkół”. W ramach tej akcji pracownicy Wydziału Fizyki bezpłatnie wygłaszają w warszawskich szkołach (lub bliskich Warszawy) wykłady na różne tematy z geofizyki, astronomii i fizyki. Geofizyczne i astronomiczne wykłady to m.in.:

„Woda na planetach i we Wszechświecie”

„Czy za efekt cieplarniany rzeczywiście odpowiedzialni są ludzie?”

„Przewidzieć nieprzewidywalne: prognoza pogody okiem fizyka”

„Mars – czwarta planeta od Słońca”

„Źródła ciepła wewnątrz Ziemi”

„Trzęsienia ziemi i tsunami” (dostępne będą dopiero od września 2017)

„Dryfujące kontynenty” (dostępne będą dopiero od września 2017)

Aktualna lista tematów wykładów i wykładowców znajduje się na:  tutaj. Aby skorzystać z tej akcji, zainteresowani nauczyciele proszeni są o kontakt z p. dr hab. Anetą Drabińską (Tel. 22 55 32 766 ) lub z właściwym wykładowcą.

Zasięg oceanu na Marsie. Liczby pokazują czas w miliardach lat od chwili obecnej. O tym, między innymi opowiada wykład „Woda na planetach i we Wszechświecie”. Wg NASA.